Конфедерацията на работодателите и
индустриалците в България връчи награди на социалноотговорни партньори на
общините в област Кърджали.
Патрон на церемонията бе президента Илияна
Йотова.
Организатори са КРИБ,общините в областта и КРИБ
Кърджали.
Церемонията е по проект „Социално партньорство
и човешки ресурси на двойния преход" по Програма „Развитие на човешките
ресурси"2021-2027гсъфинансирана от Европейския съюз.
Целта на проекта е да поощри добрите практики в
сферата на екологията, социалното и корпоративното управление.
Церемонията се състоя в комплекс „Меаца“ в
Кърджали. Присъстваха кметовете на общини от областта, началника на РУО
Ангелина Костова, лидерът на КНСБ Иванка Караколева, бизнесмени.
Форумът бе открит от доц.д-р Фахри Идриз
председател на КРИБ Кърджали.
Приветствие към участниците отправи Боряна
Манолова - зам.-председател на УС на КРИБ. Тя подчерта, че проектът е част от
по-голяма визия за подкрепа на социалния диалог като част от модернизацията на
българската икономика. Отличените компании задават стандарти. Те са основа на
иновации и стабилен растеж каза още Манолова.
Тя отбеляза, че Кърджали е регион с характер и възможности за устойчив
бизнес. Той дава шанс за задържане на младите хора. Двигател е на положителни
промени, Боряна Манолова бе категорична, че тези практики трябва да бъдат
споделени и насърчени. Трябва да поощрим бизнеса да работи в подкрепа на
обществото, заключи Манолова.
Ерол Мюмюн - кмет на община Кърджали приветства
участниците в събитието.Той отличи фирми от Община Кърджали. Връчи награди, като
сред отличените бе и МБАЛ „Д-р Атанас Дафовски".

Наталия Михалевска - директор Дирекция
„Образование на българите зад граница и училищна мрежа" МОН също отправи
приветствие.
Кратка презентация на проекта ще направи Галя
Петрова, Директор Регионални представителства на КРИБ и експерт по проекта.
Бяха наградени социално отговорни компании. От
тях една в община Кирково; в община
Крумовград; в община Черноочене; в община Ардино и в
община Кърджали.